Cempu iela 8,
Valmiera, LV-4201,
Latvija

+371 64264030 +37125480854,
pasts@pienalogistika.lv
 
 
 

Aktualitātes

102536

“Piena loģistika” – drošs sadarbības partneris zemniekiem.
Apskatīt komentārus (0)


12.10.2018


“Piena loģistika” – drošs sadarbības partneris zemniekiem

Baltijas valstu lielākie piena pārstrādes uzņēmumi, piena ražošanas apjoma samazināšanās reģionā dēļ, aizvien vairāk vēršas pie kooperatīviem, tajā skaitā pie Vidzemes lielākā piena ražotāju kooperatīva  “Piena loģistika”, ar piedāvājumu ilgtermiņa sadarbībai.

LPPKS “Piena loģistika” valdes priekšsēdētājs Agris Ludriksons: “Šobrīd izskatām piena iepirkuma piedāvājumus gan no Latvijas, gan Igaunijas, gan Lietuvas uzņēmumiem. Mums ir stabila sadarbība ar Latvijas uzņēmumiem “Cesvaines piens”, “Limbažu siers”, “Latvijas piens” un Igaunijas “Tere”, kā arī  citiem. Pēdējā laikā jūtam uzņēmumu interesi iepirkt aizvien vairāk, tādēļ aicinām zemniekus – piena ražotājus – pievienoties kooperatīvam”.

Šā gada septiņos mēnešos Latvijā piena ražošanas apjoms Latvijā samazinājies par 3%, tādējādi turpinās iepriekšējo gadu piena ražošanas krituma tendence. Līdz ar to tirgus kāpuma brīžos aizvien nopietnāk saasinās cīņa par piena izejvielu. Turklāt tirgus spēlētāji aizvien nopietnāk uztver Igaunijas piena kooperatīva “E-Piim” darbības jaunas piena pārstrādes rūpnīcas izbūvei 1000 tonnu piena pārstrādei dienā. A. Ludriksons: „Ļoti nopietni vērtējam iespējamo sadarbību gan ar “E-piim”, gan Somijas „Valio”. Interesi par sadarbību ar „Piena loģistiku” veicina gan ievērojamie piena apjomi, gan labā piena kvalitāte, ko spēj piedāvāt mūsu kooperatīvs”.

Sadarbības partneri novērtējuši kooperatīva straujo un stabilo izaugsmi, jo triju gadu laikā tas kļuvis par vienu no nopietnākajiem nozares spēlētājiem Latvijā. Biedru skaits no 13 2015. gadā pieaudzis līdz vairāk nekā 50 šogad, un piena apjoms – no 67 tonnām līdz gandrīz 200 tonnām dienā. Kooperatīvam pieder kopskaitā 11 piena mašīnas, kas nodrošina piena savākšanu gan no mazām saimniecībām ar 200 kg piena ik pārdienu, gan lielām saimniecībām ar 25-30 tonnām piena ik dienu. Kooperatīvs, neatkarīgi no piena tirgus svārstībām, kopš dibināšanas saviem biedriem nodrošinājis iespējami labāko samaksu par pienu regulāri divas reizes mēnesī. Stabilitātes nodrošināšanai kooperatīvs veic uzkrājumus, tādēļ arī šā gada sākumā, kad daudzi individuālie piena ražotāji saskārās ar problēmām, ko izraisīja vairāku Latvijā strādājošu uzņēmumu nespēja savlaicīgi norēķināties par pienu, kooperatīva biedrus tas neskāra. “Mūsu biedri piena tirgū strādā ilgstoši, mācījušies no kļūdām un ņēmuši vērā iegūto pieredzi, tādēļ savu darbību kopīgi veidojam, domājot ilgtermiņā,” uzsver Agris Ludriksons.

Jāatgādina, ka kooperatīvs ir pašiem zemniekiem 100% piederošs uzņēmums, kam kooperatīva biedri ir uzticējuši realizēt savu saražoto pienu. Tas nav starpnieks, bet gan zemnieku interešu realizētājs tirgū. A. Ludriksons: “Katram piena ražotājam pašam jāizdara izvēle, vai palikt uzticīgam piena pārstrādes uzņēmumiem, vai arī neklausīties nomelnojošās tenkās par kooperatīviem un pievienoties tiem, tādējādi nodrošinot aizsardzību savai saimnieciskajai darbībai ilgtermiņā.”

Informāciju sagatavoja Liene Ellena Sprince, LPPKS “Piena Loģistika” galvenā grāmatvede


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA